Після знищення Трипільської ТЕЦ на Київщині українців неодноразово попереджали, що дефіцит електроенергії тільки зростатиме.

Звичайно, це потягне за собою наслідки, особливо в спеку року, коли всі почнуть використовувати вентилятори та кондиціонери. А саме – відключення світла.

Відключення від світла: скрін з відео
Відключення від світла: скрін з відео

Наразі ж в Україні планують запровадити графіки відключення електроенергії для низки промислових споживачів. В Укренерго пояснили, що доведеться запровадити організацію в умовах виникнення дефіциту в енергосистемі у період проведення ремонтної кампанії на електростанціях навесні та влітку цього року. Про це повідомив голова компанії Володимир Кудрицький у ефірі національного телемарафону, 18 квітня.

За його словами, українська енергосистема після значного руйнування генерації в результаті російських атак уже увійшла в період ремонтної кампанії на електростанціях, зокрема атомних, і все більше генеруючих потужностей необхідно буде виводити на ремонт навесні та влітку, тому час від часу в енергосистемі виникатиме дефіцит.

Покривати дефіцит планують за рахунок імпорту електроенергії з Європи, а за його недостатності залучатиме аварійну допомогу із сусідніх країн або застосовуватиме певні графіки обмеження споживання для промисловості.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

Водночас, він зазначив, що Україна поки що не планує застосовувати обмеження електропостачання населення.

"Поки ми не плануємо застосовувати графіки, які б призвели до відключення побутових споживачів. Це не стосується, на жаль Харкова, де є своя особлива ситуація з пошкодженням практичних усіх енергооб'єктів міста, проте в усіх інших регіонах ми не плануємо залучати побутових споживачів до обмежень" – сказав Кудрицький.

Нагадаємо, що багатьох ця цифра здивує: скільки платитимемо за електрику з 1 травня.

Раніше ми повідомляли, що графіки відключень світла будуть: у ДТЕК розповіли 4 головні умови – час готувати генератор.