Стало відомо, що уряд Польщі представив зміни до спецзакону про допомогу українським мігрантам у своїй країні, які планується запровадити з 1 липня 2024 року.

Якщо вірити статистиці, то на кінець 2023 року у Польщі перебувало 954,80 тисяч українців, що втікали від війни. Наразі стало відомо про зміни, які з 1 липня планує запровадити польський уряд для посилення контролю біженців.

Так, 2 квітня, на сторінці Канцелярії Голови Ради Міністрів було опубліковано інформацію про заплановані зміни до “Спецзакону про допомогу громадянам України у звʼязку зі збройним конфліктом на території України”.

Головні зміни щодо PESEL UKR з липня 2024 року

По-перше, подання заяви на отримання PESEL UKR буде відбуватися у негайному порядку, одразу після прибуття на територію Польщі (раніше українцям давали 30 днів на подачу документів).

Підтвердити особу для присвоєння номера PESEL UKR можна буде лише на підставі закордонного паспорта. Таку міру у Польщі пояснили тим, що українці наразі не мають проблем з отриманням документів, як в Україні, так і за кордоном.

Українці, які вже мають номер PESEL UKR, повинні будуть актуалізувати свої дані у реєстрі та підтвердити особу на підставі закордонного паспорта у будь-якому вженді міста/гміни. Це стосується насамперед тих, хто отримував номер на підставі українського паспорта або закордонного паспорта, термін дії якого було прострочено.

У реєстрі також з’явиться новий статус PESEL – CUKR, який будуть присвоювати особам зі статусом UKR, які отримали карту побиту за спрощеною процедурою. При цьому громадяни України з PESEL UKR, які отримають карту тимчасового побиту, будуть зобов'язані повідомити про цей факт свого роботодавця.

Всі українці віком від 6 років, що мають на меті отримати тимчасовий захист в Польщі, або вже мають відповідний статус, повинні будуть здати відбитки пальців. Дана процедура буде застосовуватись до усіх новоприбулих українців, а також запрацює окремий механізм подачі даних для тих, хто вже має тимчасовий захист, але за якихось причин не здав відбитки. Зауважимо, що раніше відбитки пальців потрібно було здавати від 12 років.

Діти від 6 років будуть зобов’язані бути присутніми під час подання заяви на PESEL UKR.

Крім цього, послуги з безоплатної фотозйомки при привласненні PESEL UKR стануть недоступними.

Нагадаємо, урожай перцю буде солодким і рясним, як ніколи: просто додайте одне підживлення і у вас не вистачить відер

Раніше «Українці» писали, пенсіонерам піднімуть головні виплати: у кого і як виростуть пенсії вже цього місяця

Як повідомляли «Українці», субсидії стануть ще меншими: Пенсійний фонд засмутив українців