Пенсійна система та середні розміри пенсій в Україні різняться залежно від таких факторів, як заробітна плата, стаж та регіон.

Для фізичних осіб, які одержують мінімальну заробітну плату у розмірі 8 000 гривень, розмір пенсії становить 2 361 гривень. Ця мінімальна пенсія застосовна для осіб зі стажем 35 років, як повідомляє «obozrevatel».

Середня пенсія в Україні становить 5743 грн. Однак ця сума варіюється в залежності від регіону. У Києві середня пенсія найвища – 7,8 тис. грн, за нею прямують Рівненська область – 7,2 тис. грн та Донецька область – 7 тис. грн. Навпаки, найнижча середня пенсія у Тернопільській області – лише 4399 грн.

Важливо повідомити, що розмір пенсії розраховується виходячи із заробітної плати, отриманої за останні три роки, помноженої на відношення заробітної плати до середньої, стажу роботи та 1%. Середня зарплата за останні три роки становить 13 547 грн.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

Наприклад, українець, який заробляє вдвічі більше за середню зарплату, може розраховувати на пенсію у розмірі 9 491,5 гривень. Так, вищі зарплати призводять до збільшення пенсійних виплат.

Є інформація, що кількість пенсіонерів в Україні становить 10 154 705 осіб, а з початку року спостерігається зростання середнього розміру пенсії з 5385,25 грн до 5743,27 грн.

Нагадаємо, українців позбавлять пенсії з квітня: кого кинуть напризволяще

Раніше «Українці» писали, пакуйте валізи: українці у Польщі більше не отримуватимуть допомоги та виплат

Як повідомляли «Українці», субсидії стануть ще меншими: Пенсійний фонд засмутив українців