В Україні президент Володимир Зеленський підписав закон, який скасовує статус «обмежено придатного» для військовозобов'язаних чоловіків. Цей закон, який вносить зміни до законодавства, набуде чинності 4 травня 2024 року через місяць після його публікації, як повідомляє «finance».

За новим законом у військовозобов'язаних буде лише два статуси: «придатний» і «непридатний». Однак скасування статусу «обмеженої придатності» не призводить автоматично до присвоєння іншого статусу особам, які раніше були класифікованими як такі. Натомість буде проведено повторний медичний огляд, за результатами якого буде ухвалено рішення про їхню придатність.

Відповідно до закону, особи, які раніше віднесені до категорії обмежено придатних, повинні пройти другу оцінку індивідуального стану здоров'я (ВЛК) протягом дев'яти місяців з моменту набрання чинності законом до 4 лютого 2025 року. Результати цієї переоцінки визначать, чи вважатимуться вони придатними. до військової служби чи непридатними, з можливим зняттям з військового обліку.

Зазначається, що обмежено придатні військовозобов'язані будуть або визнані непридатними та згодом звільнені, або визнані придатними. Уряду доручено протягом трьох місяців розробити оновлений список захворювань для визначення придатності чи непридатності до військової служби. Пропоновані зміни до положення про військово-медичний огляд включають п'ять статусів:

Непридатний до військової служби зі зняттям з військового обліку.

Чи не придатний до служби з переглядом через 6-12 місяців.

Тимчасово недієздатний, потребує лікування, відпустки чи звільнення.

Придатні.

Також придатні для служби у військових частинах забезпечення, ТЦК, вищих військових навчальних закладах та установах.

Нагадаємо, кому з водіїв не пощастить: українцям розповіли, які машини вилучатимуть під ЗСУ

Раніше «Українці» писали, українців здивували новими виплатами на машини та квартири: кого це торкнеться

Як повідомляли «Українці», одних призовуть до ЗСУ, а іншим дадуть відстрочку та дозволять виїжджати за кордон: важливі нововведення в мобілізації