Під час військового стану держава має право реквізувати транспортні засоби у громадян для ЗСУ, що передбачено законодавством та проектом закону № 10449 про мобілізацію в Україні, як пишуть «ФАКТИ».

Однак важливо відзначити, що це положення в першу чергу стосується конкретних типів транспортних засобів і навряд чи торкнеться більшості громадян.

За словами представника Комітету національної безпеки, оборони та розвідки Федора Вениславського, це положення спрямоване на конкретні види транспортних засобів, необхідних для бойових дій, таких як вантажівки для перевезення боєприпасів, особового складу та спецтехніки, а також позашляхові транспортні засоби - дорожні транспортні засоби, здатні працювати за умов пересіченої місцевості. Звичайні легкові автомобілі, що належать громадянам, не підлягають реквізиції.

Хоча Конституція України допускає обмеження деяких свобод, включаючи володіння та користування майном, в умовах воєнного стану мета не полягає у тому, щоб вилучати транспортні засоби без розбору.

ЗСУ Збройні сили України
ЗСУ Збройні сили України

Швидше, основна увага приділяється придбанню транспортних засобів, необхідних військової логістики та операцій. При цьому, якщо транспортний засіб є єдиним, що належить громадянину, він не підлягає конфіскації.

У випадках реквізиції автомобілів це може бути пов'язане з тимчасовим вилученням або незворотними діями, але громадяни отримають компенсацію вартості транспортних засобів. Загалом мета полягає в тому, щоб забезпечити ЗСУ необхідні ресурси для виконання своїх обов'язків, мінімізуючи при цьому шкоду життю громадян.

Нагадаємо, одних закличуть до ЗСУ, а іншим дадуть відстрочку і дозволять виїжджати за кордон: важливі нововведення в мобілізації

Раніше «Українці» писали, чи працівники ТЦК можуть затримувати людей на вулиці: найважливіше роз'яснення

Як повідомляли «Українці», тепер не дивуйтесь: автомобілістів попередили про нові номери для машин