Вибір правильних компаньйонів для ваших виноградних лоз має важливе значення для їхнього здоров'я та продуктивності. Садівники зі стажем назвали деякі рослини, які не рекомендується садити поряд із виноградом. Про це пише "hyser".

Хвойні рослини виділяють речовини, які можуть бути шкідливими для винограду і засмічувати його коріння. Крім того, хвойні дерева, такі як ялина або ялівець, можуть створювати занадто багато тіні, впливаючи на зростання винограду.

Ягідні кущі можуть конкурувати з виноградом за поживні речовини, а також можуть бути сприйнятливими до аналогічних захворювань, що збільшує ризик зараження обох рослин.

Також багаторічні рослини можуть бути конкурентоспроможними та перешкоджати зростанню виноградної лози. Вони також можуть затінювати виноград та обмежувати доступ сонячного світла.

Виноград, кадр з відео
Виноград, кадр з відео

Хоча картопля є популярним овочом, вона не може бути ідеальним сусідом для винограду. Картопля може залучити дощових хробаків, що негативно вплинути на здоров'я рослини. Крім того, густа коренева система цього воща може конкурувати з корінням винограду за воду та поживні речовини.

Так, натомість розгляньте можливість посадки сумісних компаньйонів, таких як трави, квіти або овочі з дрібною кореневою системою, які можуть принести користь винограду.

Нагадаємо, посадіть цю рослину поряд з картоплею і ви забудете про колорадських жуків: рясний та здоровий урожай вам забезпечений

Раніше «Українці» писали, урожай буде найщедрішим за всю історію: як правильно доглядати озиму цибулю

Як повідомляли «Українці», ви зіпсуєте весь урожай: які рослини в жодному разі не можна садити поряд одна з одною