Ви знали, що озима цибуля - дуже вдячна рослина і може дати прекрасний урожай, якщо правильно її доглядати?

Так-так, тільки встигайте підставляти мішки при збиранні цього врожаю. І ми з радістю поділимося секретами, які допоможуть отримати максимальний урожай озимої цибулі.

Види цибулі-сіянки
Види цибулі-сіянки

Як поливати озиму цибулю

Весняний полив озимої цибулі відіграє вирішальну роль у її розвитку. Однак важливо пам'ятати, що перезволожений ґрунт може завдати шкоди рослині. Щоб уникнути зайвої вологи, поливайте цибулю раз на тиждень, зволожуючи землю на глибину 10-15 см. Слідкуйте за кінчиками пір'я: вони не повинні жовтіти, це ознака надмірної вологості.

У період формування цибулини рівень вологості у ґрунті має бути не менше 35 літрів на квадратний метр. Оптимальне зволоження допоможе цибулинам розвиватися рівномірно та отримати хороший розмір.

Однак коли цибулини починають дозрівати, зменшіть полив до мінімуму. Суха земля допоможе цибулинам краще визрівати і довше зберігатися після збирання.

Полив городу, кадр з відео
Полив городу, кадр з відео

Рережування

Важливим кроком у догляді за озимою цибулею навесні є проріджування. Видаляйте слабкі та дрібні рослини, залишаючи більші цибулини більше місця для зростання. Це допоможе кожній цибулини розвинутися у повноцінну рослину та дати великі цибулини.

Чим підгодовувати озиму цибулю, щоб отримати щедрий урожай

Якщо зростання пір'я озимої цибулі сповільнюється або виглядає слабким, необхідно підгодувати рослину. Один з ефективних способів використання настою коров'яку. Для цього розведіть 1 частину коров'ячого гною в 5 частинах води. Перед застосуванням розбавте 1 літр цього розчину в 10 літрах води та подайте під цибулини, витрачаючи 2-3 літри розчину на квадратний метр ґрунту.

Також можна використовувати настій золи для підживлення. Заповніть 10-літрове відро золою на третину, потім залийте гарячою водою до країв і наполягайте два дні. Після цього процідіть та використовуйте настій для поливу або підживлення.

Уникайте підживлення цибулі кропивою, так як це може уповільнити його зростання.

Цибуля, зображення з вільних джерел
Цибуля, зображення з вільних джерел

Нагадаємо, що вони можуть загробити весь ваш урожай: як правильно боротися з личинками хруща.