Останнім часом Німеччина набирає все більшої популярності серед українських біженців. Ще б пак, поки інші країни поступово зменшують пільги та допомогу, умови в Німеччині були дуже привабливими. Ось і вийшло так, що ця країна за кількістю переселенців із України на сьогоднішній день посідає перше місце у світі, обігнавши Польщу. Проте останні нововведення можуть стати причиною відтоку українців із Німеччини.

Стало відомо, що у Німеччині створять національну платіжну картку для біженців, щоб обмежити використання готівки. Про це повідомили у tagesschau.

Бундестаг схвалив правову основу запровадження національної платіжної картки для біженців. Вони зможуть отримувати частину державних виплат на картку, а не готівкою.

Однією з цілей запровадження системи платіжних карток є запобігання переказу мігрантами коштів контрабандистам або родичам та друзям за кордоном.

Крім цього, відповідальні місцеві органи влади зможуть самостійно вирішувати, яку суму буде дозволено протягом певного періоду часу, в тому числі й враховуватимуться "індивідуальні потреби та обставини".

Біженці зможуть отримувати допомогу готівкою, якщо необхідні потреби не можуть бути покриті карткою. Це потрібно для того, щоб запобігти випадкам, коли картка не прийматиметься як платіжний засіб.