Деякі українці можуть одержати надбавку 20% надбавки до пенсії. Ця можливість доступна жителям гірських населених пунктів, а також тим, хто стикається із недостатньо розвиненими галузями протягом певних місяців проживання.

Для отримання цієї доплати необхідно, щоб у цих населених пунктах існували проблеми із соціально-побутовим обслуговуванням, транспортною доступністю та сферою застосування праці.

Розмір надбавки визначається індивідуально і зараз становить 20% основної суми пенсії.

"Розмір державних пенсій, стипендій, всіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам, які набули статусу працюючого, що проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірничого, збільшується на 20%", - сказано у статті 6.

Як отримати надбавку

Для отримання такої надбавки необхідно отримати спеціальне посвідчення. Цей документ свідчить про проживання біля гірського населеного пункту.

Оформити посвідчення можна через місцеві органи чи ЦНАП. Отримання документа провадиться протягом 30 календарних днів після подання заяви.

Переселенці можуть оформити зазначене посвідчення. Вони повинні діяти за стандартною процедурою та обов'язково надати документи, що засвічують статус ВПО.

Нагадаємо, пенсіонерів позбавляють останньої копійки: ваші пенсії під загрозою – термінова заява

Раніше «Українці» писали, на українців хочуть повісити новий податок: кому доведеться розщедритися цього разу

Як повідомляли «Українці», в "Укренерго" терміново попередили українців: чи буде новий блекаут і що з відключення світла