На сьогоднішній день можна вільно в магазинах купити цілу колекцію орхідей найхимерніших забарвлень: від фарфорово-білих до рожевих, фіолетових, бордових, у штрихах, з крапом, з контрастними серединками, яскраві біколори, модні ніжно-зелені та ін. Ось тільки буває часто , що в домашніх умовах орхідеї не цвітуть Виявилося, що для того, щоб допомогти рослині цвісти, потрібно знати простий лайфхак.

Так, усі любительки орхідей знають, що повноцінно цвітуть здорові дорослі рослини, у яких сформувалося від 5-6 листочків. Цвітуть орхідеї щорічно, як правило, у січні-березні. Цвітіння дуже тривале, адже від появи квітконоса та бутонів до в'янення квіток може пройти півтора-два місяці.

При цьому важливо розуміти, що орхідеї - це тропічні рослини, яким потрібне тепло, хороша освітленість приміщення, а також правильні умови посадки та вирощування. Тільки за таких умов вони радуватимуть своїм цвітінням.

Щоб спровокувати процес цвітіння орхідей, які "відмовляються" цвісти, рекомендується підкладати лід у горщик з орхідеєю. Суть цього методу полягає в тому, що крига буде своєрідним стресом для орхідеї, а значить, він стане приводом викинути квітконос і зацвісти.

Крім того, лід танутиме поступово, а це сприяє повільному вбиранню живлющої вологи квіткою, а значить, що можна заощадити час на поливі.

Деякі квіткарі пішли ще далі: замість звичайної води вони заморожують рідке добриво та "поливають" квітку таким льодом.

Інші хитрощі, які допомагають якомога швидше наблизити довгоочікуваний момент цвітіння і насолодитися витонченою красою пишних бутонів:

  • створіть орхідеї перепад температур: поставте горщик на ніч у прохолодне місце (до 15 градусів);
  • у складі добрив більшу частину повинен займати фосфор (адже саме він стимулює цвітіння), а кількість азоту потрібно скоротити;
  • помістіть горщик з орхідеєю на 5 днів у темне місце. Через 3 тижні квітка має випустити бутони. Цей спосіб підходить лише для дорослих та здорових рослин;
  • зволожуйте повітря навколо рослини.

Читайте також:

Будьте готові до цього: помилки, через які орхідея почне скидати бутони і засохне

На вашому городі не залишиться жодного бур'яну: цей простий і дешевий спосіб вразить ефективністю

Убережіть себе від зла та нещастя: обов'язково посадіть ці квіти у селі чи на дачі