Нещодавній напад Росії на енергетичну інфраструктуру України, зокрема руйнування Трипільської ТЕЦ 11 квітня, спричинив те, що «Центренерго» втратило 100% своїх генеруючих потужностей.

Цю публікацію розмістили на порталі «obozrevatel».

В результаті в різних регіонах України було запроваджено графіки відключення електроенергії, що вплинуло на доступ людей до Інтернету. Однак такі технології, як оптоволокно xPON дозволяють залишатися на зв'язку навіть під час відключень електроенергії.

Глава Мінцифри Михайло Федоров наголосив на перевагах технології xPON, яка вимагає значно менше енергії для підтримки інтернет-мереж під час збоїв.

Провайдери, які використовують xPON, можуть пропонувати безперебійні послуги до 72 годин під час перебоїв у подачі електроенергії. Наприклад, у Харківській області 99% користувачів технології xPON мали безперебійний доступ до Інтернету під час триденного відключення електроенергії у березні.

Ці технології передбачає прокладання оптоволокна в квартирі з живленням через павербанк або подібний пристрій, що забезпечує приблизно 72 години роботи.

Інші альтернативні технології доступу до Інтернету під час вимкнення електроенергії включають:

xDSL: використання мідного телефонного кабелю, що потребує блоку живлення на 4–8 годин роботи.

DOCSIS: робота через телевізійний кабель, також потрібно блок живлення протягом 4-8 годин, іноді до 72 годин.

FTT: оптичне волокно протягнуте до багатоквартирного будинку, живлення подається через блок живлення на 4-8 годин, потенційно продовжуючи до 72 годин.

Щоб підключитися до енергозберігаючих мереж, громадянам необхідно знайти відповідних провайдерів та подати заявку на підключення. Співпраця із сусідами може прискорити процес встановлення, оскільки провайдери часто воліють підключати кілька абонентів одночасно.

Нагадаємо, дешевше переходити на свічки: скільки доведеться платити за світло за новими тарифами

Раніше «Українці» писали, поштову скриньку вас здивує: які суми напишуть у квітневих платіжках за газ