Питання, чим підгодувати волоський горіх часто виникає у садівників та дачників в Україні, адже про дефіцит харчування може говорити жовте листя, яке з'явилося влітку, зупинка росту та відмирання зав'язей та квіток. А ось правильне підживлення прискорить розвиток горіха, підвищить врожайність і допоможе дереву не хворіти.

Ніхто не заперечуватиме, що волоський горіх по праву займає своє почесне місце серед безлічі сортів горіхів, що ростуть на Землі. Ще б пак, він має чудові смакові якості, високу поживність, а також лікувальні властивості.

Горіх грецький - досить витривала рослина, здатна виживати за низької температури від -15 ℃ до -20 ℃. Ця рослина любить вологий, але добре дренований грунт і практично не вимагає постійного догляду.

При цьому всі садівники знають, що для нормального росту та розвитку плодів волоського горіха дуже необхідні, хоча й у невеликих кількостях, мікроелементи (особливо залізо, марганець, бор, цинк, мідь тощо). Про це пише Hyser .

Підживлення волоського горіха в першу чергу потрібно проводити перед посадкою, заправивши посадкову яму. Роблять це за допомогою органічних добрив, таких як гній, перегній, компост, азотні та фосфатні добрива.

Якщо ж рослині вже кілька років, росте вона добре, але підгодувати все ж таки хочеться, то можна посадити сидератів (наприклад, овес, люпин, гірчиця, горох). Висівати їх можна восени та навесні. Перед цвітінням їх закладають у ґрунт.

Ще можна закопувати опале листя горіха. Для цього знімають близько 10 см ґрунту, щоб не зачепити кореневу систему.

Чим підгодувати волоський горіх навесні

До моменту плодоношення горіх потрібно підгодувати азотом. Зокрема, навесні вноситься 5 кілограмів перегній на 1 квадратний метр приствольного кола або аміачна селітра в пропорції 300 грамів на 1 ствол. Через 3 тижні рослину знову підгодовують селітрою, проте вже разом із калійними та фосфорними добавками. У регіонах, де холодніший клімат, дозування добрива збільшують.

Читайте також:

Стосується всіх, хто має дачі, села та городи: українців штрафуватимуть на величезні суми

Рекордний урожай перцю та помідорів забезпечений: всього два дешеві інгредієнти зроблять ваш город царським

Вашій цвітній капусті заздритиме сусіди: як правильно її висаджувати навесні і про які секрети потрібно знати