Повідомляється, що у Києві шахраї відкрили полювання пенсіонерів, видаючи себе за представників, які пропонують «допомогу ООН».

Відповідну публікацію оприлюднили на порталі «newformat».

Раніше шахраї видавали себе за співробітників банків, звертаючись до пенсіонерів під виглядом «цілей безпеки» з метою незаконного зняття грошей із їхніх банківських карток. Однак тепер кіберзлочинці адаптували свою тактику, використовуючи нібито реальну допомогу, яку ООН надає нужденним в Україні.

Користуючись цією делікатною темою, злочинці дурять довірливих людей, насамперед пенсіонерів, обіцяючи допомогу міжнародних благодійних організацій.

Національна поліція повідомляє про зростання шахрайської діяльності, особливо на платформах обміну повідомленнями, як-от Viber, де широко поширюється недостовірна інформація про допомогу ООН.

Повідомлення, як у текстовому вигляді, так і в Viber, заманюють жертв, що нічого не підозрюють, причому часто ними стають пенсіонери. Буквально днями двоє потерпілих із Печерського району Києва заявили в поліцію про втрату зі своїх карткових рахунків близько 60 тисяч гривень.

Пенсіонер: скрін з відео
Пенсіонер: скрін з відео

В обох випадках постраждалі отримали повідомлення у Viber із пропозицією «фінансової допомоги від ООН» на суму 6600 гривень. Перехід за посиланням, зазначеним у повідомленні, призвів до дзвінка від людини, яка назвалася «співробітником Ощадбанку», уповноваженою розподіляти платежі.

Під час розмови пенсіонерів просили надати дані своєї банківської картки та CVV-код, а також дотримуватися голосових підказок. Згодом усі кошти було знято з їхніх карток.

Поліція порушила розслідування за частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України за фактом "Шахрайство, вчинене з використанням електронно-обчислювальної техніки, вчинене в умовах воєнного часу".

Зловмисникам, якщо їх упіймають, загрожує до 8 років в'язниці.

Нагадаємо, в "Укренерго" терміново попередили українців: чи буде новий блекаут та що з відключеннями світла

Р«Українці» писали, ідентифікація пенсіонерів: що буде, якщо не пройти обов'язкову процедуру

Як повідомляли «Українці», мільйони пенсіонерів чекали на це: пенсії зростуть вже у квітні – кому пощастить і скільки доплатять