Кіберполіція випустила важливе попередження про нову схему, націлену на пенсіонерів через канали Telegram, де шахраї видають себе за державні установи, які пропонують фейкові соціальні послуги. Як пише видання "finance", ці канали часто використовують офіційну символіку для обману жертв.

Повідомлення в цих каналах зазвичай містять посилання, що ведуть на фішингові веб-сайти або платформи зі шкідливим програмним забезпеченням або помилковою інформацією. Кіберполіція попереджає, що такі канали можуть бути використані для поширення ворожої пропаганди в майбутньому.

Щоб не стати жертвою шахрайства та зберегти заощадження, громадянам рекомендується:

Не натискайте на підозрілі посилання.

Отримуйте інформацію про соціальні послуги виключно з офіційних сайтів відповідних організацій.

Telegram: скрін з відео
Telegram: скрін з відео

Перевірте точність URL-адрес веб-сайтів, перш ніж вводити будь-яку особисту інформацію.

Утримайтеся від надання банківських реквізитів на сумнівних веб-сайтах.

Також важливо не розголошувати платіжну інформацію та негайно заблокувати картку в разі її розголошення.

Крім того, громадянам рекомендується перевіряти інформацію про соціальні послуги для пенсіонерів безпосередньо на офіційних сайтах ПФУ або звернувшись до місцевих осередків Пенсійного фонду. Також рекомендується звернутися до Адміністрації соціального забезпечення за інформацією про послуги для малозабезпечених груп.

Нагадаємо, ідентифікація пенсіонерів: що буде, якщо не пройти обов'язкової процедури

Р«Українці» писали, мільйони пенсіонерів чекали цього: пенсії зростуть вже у квітні – кому пощастить і скільки доплатять

Як повідомляли «Українці», доведеться їхати додому: українцям у Польщі більше не бачити виплат – названо дату, коли все закінчиться