Весною природна цікавість домашніх кішок стає проблемою для садівників, особливо коли справа стосується захисту саджанців.

Підвіконня та полиці з молодими рослинами приваблюють кішок різного віку та підлоги. Крім того, багато хто тягнеться до свіжої зелені, ігноруючи побажання власників. Отже, як зберегти крихкий баланс між захистом саджанців і благополуччям свійських тварин?

Садівники робили різні спроби захистити свої саджанці від втручання кішок. Були зроблені спроби використовувати такі стратегії, як використання зубочисток для створення бар'єрів, закриття саджанців у прозору упаковку або фольгу та використання огорож на липучці, але з обмеженим успіхом. Кішки виявили чудову винахідливість в обході цих факторів, що стримують, що зробило їх неефективними.

Однак деякі рішення виявилися більш надійними. Звичайні клітки, що використовуються для птахів, були успішно адаптовані для захисту розсади від вторгнення кішок. Регулюючи розмір відповідно до контейнерів для розсади, ці клітки забезпечують ефективний захист, не змінюючи мікроклімату, необхідного для росту.

Розсада
Розсада

Інший ефективний варіант – використання захисного екрану з москітної сітки, аналогічного до тих, що встановлюються на вікнах. Ця ширма створює візуальний бар'єр для кішок, не видаючи спокусливих шурхіт, швидко відлякуючи котячий інтерес і надійно захищаючи саджанці.

Крім того, огиду кішок до цитрусових запахів можна використовувати, щоб відлякати їх від розсади. Замість того, щоб розміщувати біля ємностей апельсинові кірки або скибочки лимона, які потребують частої заміни, садівники можуть використовувати ефірні олії з цитрусовими ароматами.

Так, просто намочіть шматок тканини або вату в маслі і помістіть його поряд з кожним контейнером для розсади, що послужить ефективним фактором стримування, а також принесе користь рослинам, відлякуючи шкідників.

Нагадаємо, висаджуйте часник саме в ці дати, щоб він виріс міцним і дуже великим: весняний календар

Раніше «Українці» писали, виросте великою, корисною та дуже смачною: коли і як треба садити картоплю для рясного врожаю

Як повідомляли «Українці», ви "потонете" у ягодах: як треба обрізати смородину навесні для неземного врожаю