Якщо звернутися до світового досвіду роботи з соціальним житлом, то можна помітити, що навіть в економічно розвинутих країнах потреба в доступних об’єктах житлової нерухомості виміряється в сотнях тисяч, а подекуди в мільйонах осель. Наприклад, в Німеччині спорудження соціального житла розпочалося після війни, коли від 20 до 25 відсотків всієї нерухомості виявилось зруйновано. На сьогоднішній день у світі частка доступних осель для громадян з невеликими доходами становить від 3 до понад 20% від загального фонду житлової нерухомості, а деякі комплекси є справжніми прикладами авангардної архітектури та екологічного дизайну. Україна, здається, вирішила запозичити цей досвід.

Так, стало відомо, що в Україні розглядається можливість впровадження нового виду соціальної оренди житла. Це може стати одним зі способів розв'язання проблеми внутрішньо переміщених громадян та осіб, що потребують державної підтримки у цьому питанні.

Про це розповіла голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, йдеться в повідомленні пресслужби.

Суть соціальної оренди полягає в тому, що житло здається в оренду громадами, а платежі за це спрямовуються у місцеві бюджети для подальшого використання на:

  • поліпшення наявного житлового фонду,
  • будівництво нового житла з подібною метою.

Україна збирається шукати фінансування для цього проєкту, зокрема, використовуючи арештовані активи рф за кордоном. Основними джерелами фінансування також можуть стати:

  • майно, вилучене у російських та білоруських громадян,
  • кошти міжнародної технічної допомоги та агенцій розвитку.

Читайте також:

Зняти квартиру в Києві: скільки це зараз коштує і як змінилися ціни

Доведеться віддати останні гроші: українцям тотально піднімуть податки

Відріжуть, заберуть і заблокують: що можна втратити через борги з комуналки. Навіть пенсіонерів не помилують