Пенсіонери окремих професій, які працювали в сільській місцевості та продовжують там проживати після виходу на пенсію, мають право на пільгу, яка надає 100% знижку на комуналку.

Це стосується також на придбання твердого та рідкого опалювального побутового палива та зрідженого газу. Цю інформацію надав Пенсійний фонд України.

Щоб претендувати на цю пільгу, пенсіонери мають відповідати таким критеріям:

Вони повинні мати не менше трьох років відповідного досвіду роботи з певних професій.

На момент виходу на пенсію вони мали працювати на посадах, що дають їм право на отримання допомоги.

Право отримання допомоги залежить від доходу сім'ї одержувача. Пільга надається, якщо середньомісячний дохід сім'ї на особу за попередні шість місяців не перевищує поріг, який у 2024 році становив 4240,0 грн.

Ця 100-відсоткова знижка надається протягом 12 місяців з моменту подання заяви, але не пізніше кінця календарного року. На членів сім'ї бенефіціара це не поширюється.

Для подання заяви на одержання допомоги пенсіонери, зареєстровані в реєстрі осіб, які мають право на одержання допомоги, повинні надати:

Заява на отримання пільг щодо оплати житлово-комунальних послуг, купівлі твердого палива та скрапленого газу.

Документи, що підтверджують проживання у сільській місцевості.

Відповідна заява та довідка, що підтверджує право на допомогу, видані відповідними органами, такими як відділ освіти, охорони здоров'я, культури, районна державна адміністрація або адміністрація установи, в якій працювала людина, сільська, селищна рада на підставі запису у трудовій книжці.

Заяви та необхідні документи можна подати особисто через центри обслуговування ПФУ, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, центрів надання адміністративних послуг, поштою на адресу органу Фонду або онлайн через веб-портал електронних послуг ПФУ, мобільний додаток Пенсійного фонду або через "Дію".

Нагадаємо, пенсіонерів "обвісили" зобов'язаннями: Пенсійний фонд приголомшив літніх українців

Раніше «Українці» писали, українцям роздадуть гроші на честь великого свята: хто отримає кругленьку суму

Як повідомляли «Українці», пенсіонерам дали лише 10 днів: якщо не зробити, то частину пенсії буде втрачено