Вирощування огірків у відкритому ґрунті може виявитися складним завданням, особливо в регіонах із непередбачуваною весняною погодою. Проте, як кажуть агрономи, за правильної підготовки та догляду можна виростити успішний урожай огірків.

Для підвищення холодостійкості насіння огірків загорніть їх у вологу тканину та помістіть у холодильник на дві доби. Цей процес готує їх до витримування нижчих температур.

Для отримання раннього врожаю посадіть насіння огірків у торф'яні стаканчики приблизно за 30 днів до їхньої пересадки в землю. Оскільки вони погано переносять пересадку, важливо садити їх окремо в стаканчики, щоб уникнути пошкодження коріння.

Щоб забезпечити швидке проростання та захист від шкідників, насіння пророщуйте, загорнувши його у вологу тканину та тримаючи в теплому середовищі (25–30 градусів Цельсія) до появи коренів.

Також вибирайте сорти огірків, які дають перші плоди протягом 45-50 днів. Самоплідні гібриди дають урожай раніше, ніж звичайні сорти.

Досвідчені садівники запевняють, що огірки добре ростуть у сонячних місцях, захищених від вітру.

Урожай огірків
Урожай огірків

В ідеалі їх садити поруч із прогрітою сонцем цегляною стіною, яка зберігає тепло та забезпечує захист.

Щоб прискорити зростання та захистити молоді рослини, розгляньте можливість посадки розсади огірків під тимчасовим укриттям. Цей метод економічно ефективний та сприяє ранньому врожаю.

Крім цього, зігрійте грунт, покривши його чорною плівкою, що мульчує, яка притягує і зберігає тепло. Ще створіть траншеї між рядами та заповніть їх свіжим гноєм або скошеною травою, щоб забезпечити тепло.

Обов'язково додайте подрібнену свіжу траву в посадкові ями, щоб прискорити прогрівання ґрунту, оскільки він виділяє тепло та азот, сприяючи швидкому зростанню рослин.

Крім цього, регулярно поливайте огірки теплою водою, щоб підтримувати тепло грунту.

Нагадаємо, готуйте грошики: на мешканців багатоповерхових будинків чекають одразу два нові платежі

Раніше «Українці» писали, популярна продукція в Україні перетворилася на "скарб": від космічних цін очі будуть квадратними

Як повідомляли «Українці», як і коли правильно сіяти кріп у відкритий ґрунт: точно виросте пишним та смачним