Багато хто чув, що березовий сік називають цілющою водою та еліксиром життя. Ще б пак, цей весняний дар природи допомагає відновити сили, підвищує імунітет, позитивно впливає на роботу нирок і кишківника. От тільки деяким людям березовий сік лише шкодить.

Так, в першу чергу не варто вживати березовий сік, який було зібрано біля магістралей, у промзонах великих міст, а також у всіх зонах з несприятливою екологією. У такому випадку замість користі людина може отримати навіть отруєння - такий сік зазвичай містить токсини, важкі метали тощо.

Також не слід вживати березовий сік в занадто великих кількостях людям із каменями в нирках, оскільки це може призвести до їх руху.

Хоча вважається, що березовий сік має протиалергійні властивості, його не можна вживати людям, які мають алергію на пилок берези.

Крім того, жодної користі немає у консервованому соку, адже він містить досить велику кількість цукру. Тому його варто вживати у невеликій кількості дітям і тим, хто стежить за фігурою. А людям з цукровим діабетом варто взагалі відмовитися від солодкого березового соку.

Найкорисніший березовий сік – свіжозібраний. Разом з тим березовий сік можна зберігати в холодильнику лише протягом двох діб без спеціальної обробки, бо потім він втрачає свої корисні властивості.

Важливо також, в яку тару збирали березовий сік у лісі і в чому транспортували. Якщо посуд був недостатньо чистим, у соку можуть розвинутися хвороботворні бактерії.

Важливо!

  • Дорослим можна пити не більше одного літра березового соку на день, а дітям і літнім людям – не більше однієї склянки.

До складу березового соку входить безліч важливих мікроелементів, серед яких кальцій, залізо, глюкоза, дубильні речовини й органічні кислоти. У весняний період, коли наш організм ослаблений, цей напій допоможе повернути сили та бадьорість.

Березовий сік рекомендують пити людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, жовчного міхура, печінки, запаленнях дванадцятипалої кишки. Він стимулює перистальтику кишківника, заспокоює подразнення. Є гарним сечогінним, протизапальним та протиалергічним засобом.

Здавна вважається, що березовий сік має глистогінні властивості, і його корисно пити людям із частими головними болями, а також під час бронхіту (має відхаркувальні властивості).

Цей сік корисний при інтоксикації організму. Допомагає вивести пісок з печінки і нирок, сечову кислоту, токсини після прийому ліків та інші шкідливі речовини, які накопичуються у тілі.