Важливо повідомити, що пенсіонери в Україні, котрі після виходу на пенсію продовжують працювати чи займатися підприємницькою діяльністю, можуть зіткнутися з наслідками, якщо не поінформують Пенсійний фонд про це своєчасно.

Згідно із Законом «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсіонери, які повертаються на роботу або розпочинають бізнес після виходу на пенсію, зобов'язані проінформувати Пенсійний фонд протягом 10 днів про це.

Похилого віку українці можуть повідомити ПФУ як особисто, подавши відповідну заяву, так і дистанційно через особистий кабінет на порталі електронних послуг Пенсійного фонду з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Пенсійний фонд
Пенсійний фонд

Якщо пенсіонер не повідомляє Пенсійний фонд про свою трудову чи підприємницьку діяльність, то він може дізнатися про цю інформацію при звірці з державними реєстрами. В результаті від пенсіонера можуть вимагати повернути переплачені пенсійні кошти.

Якщо пенсіонер відмовляється добровільно повернути переплачені кошти, то ПФУ має право утримати ці суми із пенсії. Утримання зазвичай встановлюється у розмірі 20% від пенсії доти, доки не будуть повернуті усі переплачені гроші.

Так, пенсіонерам в Україні, які продовжують працювати чи розпочинають бізнес після виходу на пенсію, важливо своєчасно інформувати ПФУ про свій статус зайнятості, щоб уникнути можливих санкцій.

Нагадаємо, березень уже позаду: Пенсійний фонд зробив важливу заяву – стосується пенсії та субсидії

Раніше «Українці» писали, цього ще не вистачало: багато пенсіонерів можуть залишитися без виплат

Як повідомляли «Українці», ось і все: з квітня пенсії не буде – чому і кого це торкнулося