Споживачам, які мають прострочення платежів за житлово-комунальні послуги, можуть загрожувати штрафи та інші заходи з боку комунальних підприємств щодо стягнення заборгованості.

З українців, які прострочили платежі, може стягуватися штраф у розмірі 0,01% за кожний день прострочення. Однак максимальна сума не може перевищувати загальної суми боргу.

Якщо споживач не сплачує борг добровільно або не укладає угоди про реструктуризацію, комунальні компанії можуть ініціювати примусове стягнення. Це може включати арешт банківських рахунків, автоматичне списання боргів або інші обмеження, такі як заборона виїзду за кордон або арешт майна.

Також люди, які не можуть повністю сплатити свої борги, можуть мати можливість укласти угоду про реструктуризацію з комунальною компанією. Це може включати узгодження плану платежів для поступового погашення боргу.

Загалом, споживачі повинні усвідомлювати наслідки прострочення платежів за житлово-комунальні послуги, оскільки у комунальних підприємствах існують механізми стягнення заборгованості, і вони можуть вжити заходів щодо стягнення.

Нагадаємо, поверніть свої гроші, які вам має держава: як забрати суму, переплачену за газ

Раніше «Українці» писали, доведеться продавати квартиру: українців попередили з приводу боргів за комунальні послуги

Як повідомляли «Українці», ці долари більше не беруть у банках та обмінниках: Нацбанк назвав неактуальні банкноти