З початком весняного періоду всі починають готувати свої городи та сади до літа, піклуючись про дерева, чагарники, квіти та іншу рослинність.

Багато хто вже закуповує добрива, які допоможуть у рази покращити плодючість городу чи саду. Часом ці добрива, як ми знаємо, є марною тратою грошей, оскільки є підробленими чи просто недіючими.

Тим часом, наші бабусі та дідусі використовували одну просту хитрість, яка допомагала їм покращити ґрунт та допомогти рослинам.

Вся суть цієї хитрості полягає у мокрих сірниках. Так-так, саме в промоклих сірниках.

Як це працює

Справа в тому, що головка сірника складається з матеріалу, який багатий на сірку і фосфор. Саме ці елементи дуже часто потрібні вашим рослинам на городі. Ціна сірників дуже мала в порівнянні з дорогими добривами.

За словами досвідчених городників, хитрість із замоченими сірниками відома давно, але цим секретом мало хто ділиться.

Ще в сільськогосподарському технікумі викладач нам розповідав про те, як у селах закуповували сірники, перетворюючи їх на шикарне добриво. Витрати мінімальні, а результат просто вражає. Це було ще наприкінці 70-х років. Ми не вірили, але потім, на практиці , зрозуміли, що цей спосіб працює", - каже Віктор Бугайчук, агроном та фермер із Житомирщини.

Як приготувати розчин

За словами експерта, приготувати розчин для городу дуже легко. Візьміть сірникову коробку, викладіть усі сірники в ємність, яка зможе прийняти в себе два-три літри води. Важливий момент: сірники заливаємо окропом!

Для надійності все це потрібно добре перемішати після того, як сірники набухнуть і з них почне відшаровуватися сірчана маса на головках. Залишаємо це все на 48 годин. Після цього залишиться процідити отриманий розчин через сито.

Потім беремо звичайну склянку, наливаємо в неї наш розчин і розводимо в трьох літрах проточної чи колодязної води. Отриманий засіб використовуємо як підживлення один раз на місяць.