Стало відомо, що українцям, які володіють квартирами понад 20 років, доведеться наново пройти реєстрацію житла. Якщо цього не зробити, можна втратити свою нерухомість.

Так, кожному українцю варто знати, що з 2013 року у нашій країні діє Державний реєстр прав на нерухомість, куди вносяться нові права власності. При цьому раніше реєстрація проводилася за допомогою паперової фіксації у реєстрі прав власності на нерухомість, який зараз є архівною частиною Держреєстру.

"Права видані раніше, наприклад, у 80-90 роках без використання нотаріальних бланків на звичайному папері і не зареєстровані в БТІ (тобто немає жодних штампів, позначок БТІ або Виписки з БТІ), то таке право не зареєстровано належним чином і таке майно обов'язково на сьогодні потрібно зареєструвати у Державному реєстрі прав, бо права власності як такого не виникло", - кажуть зараз юристи.

Відсутність реєстрації може призвести до того, що власники квартир не зможуть її продати, а також стануть вразливими до шахраїв, які підробляють документи про власність.

Читайте також:

Зняти квартиру в Києві: скільки це зараз коштує і як змінилися ціни

Доведеться віддати останні гроші: українцям тотально піднімуть податки

Відріжуть, заберуть і заблокують: що можна втратити через борги з комуналки. Навіть пенсіонерів не помилують