Весняна риболовля починається з того, як розтане крига на водоймах. Ось тільки кожен любитель порибалити знає, що рибалка в квітні обмежена законом, адже з потеплінням багато риб починають готуватися до ікромету. Вихід, щоправда, є й у цій ситуації.

Так, кожен українець, який не уявляє свого життя без риболовлі, знає, що в період нерестової заборони у квітні можлива рибалка з берега поза місцями нересту на вудку поплавця (у деяких регіонах ще й на донку, спінінг практично повсюдно під забороною) з певною кількістю гачків.

Крім того, щоб не "спіймати" великий штраф і навіть кримінальну відповідальність, слід звернути увагу у квітні на платні водоймища.

До речі, досвідчені рибалки радять у квітні ловити рибу в півводи або на глибині півметра від поверхні, якомога ближче до берега. Пояснюється це тим, що бурхливе танення снігів несе у воду каламутня з частинками корму, який і підбирає риба. Крім того, відзначається пересування зграйок риб ближче до усть річок і струмків.

Улов в квітні
Улов в квітні

Особливо хороша рибалка у квітні на плотву , яка у квітні збивається у великі зграї і відмінно реагує на підгодовування. Якщо використовувати підгодовування на мілководді біля берега або на ділянках поряд з очеретом, то відбою від цієї риби ви знати не будете. Як насадку, зазвичай використовують мотиля, бовтанку або опариша.

Ще один прекрасний улов у квітні - це карась . При цьому варто пам'ятати, що чим холодніша погода у квітні, тим гірше клювання коропа та карася. І ще, з прогріванням води активність карася зростає, проте істотно змінюються його смакові уподобання. Так, у квітні лов карася на мотиля марний - його і так повно у водоймі, тому клювати на нього карась поспішати не буде. А ось лов карася на хліб, тісто та черв'як з опаришем принесе обов'язково кожному рибалці свої плоди.

Хижу щуку можна ловити у перші два тижні квітня. Незважаючи на те, що нерест для неї позаду, але клювання, як і раніше, ще хороше. Чудово собі виявляє тим часом живцева снасть. Наприкінці квітня клювання щуки посилюється. Найкращий час для походу на щуку – це ранок. В решту часу клювання буде подібне до лотереї. Якщо заборони на лов щуки у зв'язку з нерестом знято, то спокійно можна займатися ловом з берега або застосовуючи дозволені снасті.

Крім щуки, наприкінці квітня добре клює судак . Можна використовувати будь-яку снасть зі свого арсеналу, клювання буде гарним.

Сприятливі та несприятливі дні для риболовлі у квітні 2024 року:

  • відмінне клювання буде 1-2 квітня, 11-12 квітня, 17-18 квітня, 29-30 квітня;
  • на хороше клювання можна розраховувати 10 квітня, з 13 по 16 квітня, 27-28 квітня;
  • слабке клювання буде у дні з 3 по 5 квітня, 19 квітня, 25-26 квітня;
  • не варто йти на рибалку у дні з 6 по 9, 20 квітня, а також у дні з 21 по 24 квітня.

Читайте також:

Тітка Сара прославилася на всю Одесу рецепт єврейської "Цаци" зі смаженої риби

Рибалка під забороною: українців уже попередили про серйозні проблеми

Ідеальна страва під час Великого посту: рецепт королівського гречаного супу з рибними фрикадельками