На сьогоднішній день близько 98% українських побутових споживачів газу є клієнтами Газопостачальної компанії "Нафтогаз України". Це 12,4 млн українських домогосподарств, що купують природний газ за гарантованою ціною 7,96 грн за кубометр. При цьому від січня 2020-го року українці отримували 2 платіжки за газ: одну від постачальника блакитного палива, а іншу – від його транспортера. У 2024-му додалась ще одна - за утримання внутрішньобудинкових мереж. А от декому доводиться платити за те, що послуга газопостачання відсутня взагалі.

Так, стало відомо про скандальний випадок з оператором ГРМ (Лубнигаз), коли мешканець Полтавщини Михайло Василенко отримав платіжку за газ із боргом у майже 14 тисяч гривень, хоча він ще у 2020 році офіційно відмовився від газопостачання з фізичною "відрізкою" труби.

За словами полтавчанина, газову трубу працівники Лубнигазу офіційно відрізали ще 2020 року. Згодом демонтували й газові прилади та лічильник. Тому рахунок від газопостачальної компанії з багатотисячним боргом за нібито спожите за останній час паливо чоловіка, м’яко кажучи, здивував.

Як пояснили у Газопостачальній компанії (Нафтогаз), яка виставила цей рахунок, сталась банальна технічна помилка. Там порадили споживачу звернутись до Нафтогазу будь-яким доступним способом - через чат-бот, телефон – більш оперативні методи, або офіційним листом – більш довготривалий метод, однак більш дієвий.

При цьому абоненту необхідно обов’язково вказати свої особові дані, ЕІС код (вказаний на платіжці) та додати копію Акту на відключення газу.

Якщо облгаз помилково передав некоректні дані, то на підставі звернення абонента компанія має відкоригувати подані раніше цифри до газопостачальної компанії, а та в свою чергу скасувати борг.

Якщо ж облгаз не визнає свою помилку, то полтавчанину еобхідно буде звертатися зі скаргою до регулятора – НКРЕКП.

У будь-якому разі, людям, які зіткнулися з подібними проблемами після механічного від’єднання від газопостачання зі складанням відповідного акту, не варто збирати борги й доводити справу до суду. Якщо прийшла платіжка за газ, який офіційно відрізаний, адвокати радять звертатися за офіційними роз’ясненнями до свого оператора ГРМ і газопостачальної компанії, вимагаючи перерахувати й скасувати необґрунтовані борги.

Читайте також:

Нафтогаз терміново попередив українців: часу лишилося зовсім мало

Скільки доведеться платити за газ із квітня: чи зміняться суми у платіжках

Борги з комуналки: що загрожує українцям із "хвостами" - навіть пенсіонери постраждають