Польща – це країна, яка прийняла багато українських біженців, які й досі залишаються там.

Звичайно, для них там створюються необхідні умови для життя: житло, їжа, одяг і, звичайно ж, виплати. Проте незабаром дещо зміниться для українців.

Українці у Польщі
Українці у Польщі

Так, у Польщі уряд дійшов висновку про відміну програми виплати грошової допомоги за надання проживання та харчування переселенцям з України, розмір якої складає 40 злотих на добу. Про це пише "prawo.pl".

Виплати грошової допомоги на проживання та харчування переселенцям з України мають припинитись вже після 30 червня 2024 року. Проте притулок у місцях колективного проживання біженці зможуть знайти й надалі.

Як зазначається, так звану допомогу на підтримку громадян, які прийняли у себе будинки біженців з України, було введено ще від 12 березня 2022 року "Про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на території України" (ст. 13). Розмір допомоги складає 40 злотих на особу на добу.

Зокрема, спочатку законодавство передбачало, що людина, яка забезпечує власним коштом проживання та харчування громадян України, може отримати грошову допомогу на строк до 60 днів. Через деякий час цей термін було продовжено до 120 днів і навіть довше (за певних обставин).

Біженці: скрін з відео
Біженці: скрін з відео

При цьому останні зміни до закону про допомогу від 9 лютого 2024 року продовжили правила до 30 червня. Проте Міністерство дійшло висновку відмовитись від форми підтримки громадян, які надають притулок та харчування біженцям у приватних квартирах.

Ця поправка має набути чинності вже на початку липня. При цьому міністерство розглядає можливість ухвалення невеликого перехідного періоду, пов'язаного з імплементацією скасованої ст. 13.

Нагадаємо, що українці в Польщі зіткнуться з несподіваними змінами: що на них тепер там чекає .

Раніше ми повідомляли, що залишитеся без виплат: європейська країна хоче забрати фінансову допомогу для деяких українців.