В Україні 2024-го власники щодо великих квартир та будинків зобов'язані сплатити податки на нерухомість.

Так, українцям нагадали, що кожного року власникам нерухомого майна певної квадратури нараховується так званий податок на "розкіш". Оподаткуванню підлягають квартири площею від 60 квадратних метрів, будинки площею від 120 квадратних метрів та різні типи житлової нерухомості, зокрема їх частки від 180 квадратних метрів. Цю норму визначено Податковим кодексом.

При цьому податок нараховується лише за надмірні квадратні метри. Наприклад, якщо людина володіє домом на 125 квадратних метрів, то платитиме вона всього за 5.

Якщо ж людина має право власності на об'єкт нерухомості, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25 тисяч гривень на рік.

Дізнатися точний розмір податку на конкретне житло можна в особистому кабінеті на сайті податкової . Для цього необхідно користуватися спеціальним калькулятором.

Довідково:

  • Розмір податку нерухомість залежить від мінімальної зарплати.
  • 2024 року податок за минулий рік складе 1,5% від суми — 6 700 грн. Таким чином, за кожен додатковий квадратний метр доведеться сплачувати 100,5 грн.
  • платити це стягнення потрібно до 1 липня, тобто 2024 року українці заплатять за 2023 рік.

Варто сказати, що якщо людина має і квартиру, і будинок, то загальна "норма" для такого випадку складе 180 квадратів. Однак, якщо в наявності дві квартири, то норма все одно становитиме 60 квадратів (тобто якщо є дві квартири по 50 квадратів, це на 40 квадратів більше за норму).

важливо!

  • Вважається загальна площа житла, а чи не житлова.

До речі, якщо квартира поділена між декількома власниками (наприклад, членами сім'ї), то норма кожного застосовується окремо. Наприклад, якщо площа квартири становить 100 квадратів, але вона в рівних частинах належить дружині та дружині, податок платити не потрібно (при нормі 60 квадратів на власника кожному належить всього по 50 квадратів).

Читайте також:

Зняти квартиру в Києві: скільки це зараз коштує і як змінилися ціни

Доведеться віддати останні гроші: українцям тотально піднімуть податки

Відріжуть, заберуть і заблокують: що можна втратити через борги з комуналки. Навіть пенсіонерів не помилують