Уряд України тепер надає субсидії, щоб допомогти людям покрити рахунки за комунальні послуги, якщо вони не можуть собі цього дозволити.

У зв'язку з цим було названо умови, за яких українці можуть претендувати на допомогу, у тому числі на оренду житла:

Субсидія надається фізичним особам, чиї платежі за житлово-комунальні послуги перевищують 15% від сукупного сімейного доходу. Це стосується як власників житла, так і орендарів.

Щоб мати право на субсидію, люди мають бути зареєстровані за місцем проживання. Проте орендатори також можуть подати заявку на субсидію за таких обставин:

Якщо вони не прописані в будинку, але проживають у ньому за договором оренди чи рішенням суду, або будинок ще не введений в експлуатацію.

Якщо вони переселені та мешкають у будинку без договору оренди.

Крім цього, заявники повинні надати відповідні документи, що підтверджують їхнє фактичне проживання за вказаною адресою.

оформлення субсидії, надання адміністративних послуг
оформлення субсидії, надання адміністративних послуг

Важливо зазначити, що українці не можуть подати заяву на отримання субсидії одночасно за фактичним, зареєстрованим та задекларованим місцем проживання.

Також студенти, які мешкають у гуртожитку, не мають права на отримання субсидії, якщо вони зареєстровані за місцем проживання своїх батьків.

У випадках, коли у житлі прописані недієздатні особи або неповнолітні українці без опіки, опікун чи піклувальник може подати заяву на отримання допомоги від їхнього імені з урахуванням їхніх соціальних пільг. Їхні субсидії не будуть враховуватися у складі загального доходу сім'ї при подачі заяви за місцем проживання.

Так, відповідаючи цим критеріям та надавши необхідну документацію, українці, які мають на це право, можуть подати заявку на нову субсидію.

Нагадаємо, зняти квартиру в Києві: скільки це зараз коштує і як змінилися ціни

Раніше «Українці» писали, посилення контролю та "стеження"? Дедалі більше українців позбавлятимуть субсидій

Як повідомляли «Українці», банки "зіллють" уряду доступ до банківських карток українців: "Можна відстежити"