За даними Національного банку України (НБУ), банки та обмінні пункти України мають суворі правила прийому банкнот, як повідомляє «obozrevatel».

Важливо повідомити, що банкноти зі значними ознаками зношування або пошкодження, наприклад, порвані, спалені, старі або забруднені до половини купюри, не приймаються банками або обмінними пунктами.

Також за підозри на фальшивість купюри вона має бути вилучена у клієнта та передана до НБУ для подальшого розслідування. У разі підтвердження фальшивості банкноту буде передано до правоохоронних органів для подальших дій.

Касири банків та небанківських фінансових організацій зобов'язані проводити валютообмінні операції з ідеальними банкнотами, за винятком значно зношених чи пошкоджених.

Долар: скрін з відео
Долар: скрін з відео

Крім цього, до інкасації можуть бути прийняті суттєво зношені або пошкоджені банкноти, а також раніше вилучені із обігу іноземною державою. Вони будуть відправлені за кордон до іноземного банку-кореспондента для обміну.

До значно зношених або пошкоджених банкнот відносяться: порвані, спалені, гнили, що мають пошкоджений дизайн або захисні елементи, зміна кольору або загальне забруднення. Однак купюри, злегка пом'яті, забруднені або зношені, але не мають суттєвих пошкоджень, однаково мають бути прийняті до обміну.

Нагадаємо, готівку зняти ви вже не зможете: за що українцям почнуть блокувати банківські картки

Раніше «Українці» писали, що в Україні можуть змінити головну валюту: Нацбанк приголомшив народ

Як повідомляли «Українці», в Україні вводять у обіг нові гроші: такої купюри ви ще не бачили. НБУ назвав номінал