Дуже багато українців досі вважають, що якщо дерева в саду білити двічі на рік, то це надає їм здоров'я та збільшує шанси на добрий урожай.

Дерева з білими стволами давно вже стали частиною звичного зовнішнього вигляду будь-якого міста чи селища в Україні. Побачити їх можна як на бульварах у центрі міста, так і в скверах на околицях, на дачних ділянках. При цьому багато людей, які звикли до цього з дитинства, навіть не замислюються, навіщо це потрібно насправді.

Вся справа в тому, що побілка потрібна деревам для захисту від сонця та перепадів температур. Без побілки кора дерев розтріскується від морозу.

Перед тим, як білити дерева, потрібно почистити стовбури. Рекомендують очищати їх від мертвої кори, моху та лишайників. Можна також обробити дерева препаратами, що містять мідь. Однак єдності серед садівників із цього приводу немає.

Для побілки дерев можна придбати фарбу, але більшість садівників віддають перевагу власноруч приготованому розчину.

Для нього потрібно взяти 10 літрів води, 3 кілограми крейди, 500 г мідного купоросу та 100 г клейстеру (казеїнового клею). Все це слід змішати та наполягати протягом кількох годин. За консистенцією ця суміш повинна бути в міру густою, але не повинна текти по стволам струмком.

Потрібно пам'ятати, що не слід наносити побілку товстими шарами. У такому разі вона почне відшаровуватись.

Нагадаємо, ви загробите весь город: головні помилки при вирощуванні помідорів

Раніше «Українці» писали, що врожай петрушки буде рясним як ніколи: що треба зробити на городі, щоб була пишна зелень

Як повідомляли «Українці», найкращий помічник на дачі та городі: ви викидаєте його щодня, а це запорука рясного врожаю