Якщо вірити статистиці, то на сьогоднішній день в Україні - понад 4,9 мільйона внутрішніх переселенців, з яких 2,5 мільйона щомісяця отримують виплати і живуть тільки на кошти від держави, оскільки не знайшли роботу або нова робота мало оплачувана. 22 березня 2024 року уряд ухвалив важливі зміни щодо виплат ВПО.

Так, у 2022 році держава виділила на підтримку тих, хто був змушений втікати від війни, 53 млрд гривень, у 2023-му видатки становили 72 млрд гривень.

От тільки міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук неодноразово заявляла, що необхідно "навести лад" у цьому питанні та зробити справедливими такі виплати, адже за результатами верифікації майже 180 тис. осіб помилково отримували виплати як внутрішньо переміщені особи.

Не дивно, що 22 березня 2024 року Кабінет Міністрів України уточнив перелік тих внутрішньо переміщених осіб (далі — ВПО), які матимуть право на отримання допомоги на проживання на наступні 6 місяців.

Крім того, стало відомо про продовження терміну прийому заяв до 30 квітня 2024 року (було до 31 березня). Це означає, що ВПО, які подадуть заяви на продовження виплат у квітні, матимуть змогу отримати допомогу і за березень.

Якщо ж людина не встигне подати заяву протягом березня-квітня, а звернеться у травні, допомога буде призначена на 6 місяців з місяця звернення, тобто з травня.

Важливо!

  • Інформація в цій статті стосується ВПО, які отримували допомогу (так звані “переселенські”) до 1 серпня 2023 року. Адже у серпні таким особам автоматично було продовжено виплати лише на 6 міс. (до 31 січня 2024 р.)
  • До переселенців, які вперше звертаються із заявою про призначення допомоги на проживання застосовуються інші норми.

Читайте також:

Непогана допомога: українцям розповіли, як отримати 3,5 тисячі гривень на одну особу

Удар по переселенцям: почалися проблеми із виплатами. Що буде з грошима та чи чекати їх взагалі

В Україні запровадять нові субсидії: це значно спростить життя мільйонів