Українська енергетика опинилася у дуже важкому стані після останніх російських обстрілів нашої держави. Терористи цілили свідомо у цивільні енергетичні об'єкти, аби завдати найбільшої шкоди простим людям.

За оцінками міністерства, ці атаки стали найбільш потужними з початку повномасштабного вторгнення. Незважаючи на це, керівництво відомства запевняє, що ці події не призведуть до негайного зростання цін на електроенергію.

Герман Галущенко, міністр енергетики, підкреслив, що наразі немає планів щодо зміни комунальних тарифів або призупинення експорту електроенергії як відповідь на останні події.

Електроенергія: скрін з відео
Електроенергія: скрін з відео

"22 квітня ми стали свідками наймасштабнішої атаки за весь час агресії. Повне усвідомлення масштабів пошкоджень ще попереду", - зазначив Галущенко, коментуючи ситуацію та подальші дії міністерства.

На даний момент основна увага сконцентрована на оцінці збитків та плануванні робіт з відновлення пошкоджених об'єктів енергосистеми. Міністр заявив, що після детальної оцінки ситуації та усунення наслідків можливе обговорення коригувань в тарифній політиці та експорті електроенергії.

Галущенко також наголосив на намірі України домагатися від Російської Федерації компенсацій за завдані збитки через міжнародні судові інстанції, оскільки очікується, що сума збитків вимірюватиметься мільярдами.

Ракетні удари 22 березня призвели до значних пошкоджень у багатьох українських містах, включаючи Харків, Дніпро, Полтаву та інші, спричинивши масштабні аварійні відключення електроенергії. Однак, за словами урядовців, загальнонаціонального дефіциту електроенергії наразі не спостерігається, незважаючи на необхідність локальних вимкнень в деяких регіонах для нормалізації ситуації.