Польська влада очікує припинення транзиту української сільгосппродукції через свою територію з 1 квітня. Ще наближаються до завершення дискусії щодо ліцензування експорту сільгосппродукції з України, що може призвести до запровадження нових обмежень на ввезення українських товарів до Польщі.

Цю інформацію розкрив Кшиштоф Гетьман під час ефіру radio.lublin, міністр розвитку та технологій Польщі, який активно підтримує протести польських фермерів.

В інтерв'ю він заявив: "Ми сподіваємося - оскільки говорили про це з українською стороною - що транзит, насамперед кукурудзи та пшениці, з 1 квітня практично припиниться".

Щодо обмежень на імпорт, то чинні заборони включають ввезення до Польщі українського ріпаку, кукурудзи, пшениці та соняшника.

Ситуація на кордоні з Польщею
Ситуація на кордоні з Польщею

Крім того, планується запровадити нові обмеження у вигляді ліцензування різних продуктів, зокрема цукру, яєць, м'яса птиці та фруктів, з особливим акцентом на яблука.

Гетьман зазначив, що переговори щодо цих обмежень, як очікується, завершаться до 31 березня.

"Ми дуже просунулися в переговорах з Україною щодо системи ліцензування... Сподіваюся, що ці переговори продовжаться цього тижня і будуть завершуватися", - заявив він.

Також Кшиштоф Гетьман підкреслив, що в останні місяці влада виконала й інші вимоги протестувальників. Сільгоспвиробникам було виділено субсидії, а правила «Зеленого курсу» ЄС були пом'якшені.

Нагадаємо, чи "виганятиме" Польща українців додому: відповідь на болюче питання від польського посла

Раніше «Українці» писали, що пенсії отримувати буде ще складніше: нова масштабна реформа засмутить пенсіонерів

Як повідомляли «Українці», ціни на найпопулярніші продукти змінилися: що потрібно враховувати під час походу до супермаркету