З’явилася інформація про те, що достроковий вихід на пенсію в Україні можливий за певних обставин, передбачених статтею 115 Закону України «Про обов'язкове державне пенсійне страхування».

Видання новин «zn» назвало категорії людей, які можуть претендувати на дострокову пенсію:

Сюди відносяться подружжя або батьки загиблих військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів: до цих категорій входять дружини або чоловіки, які не вступали в повторний шлюб, а також батьки військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів, які загинули на службі.

Також особи, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або служили у міжнародних місіях.

Інваліди зі зору І групи: можуть вийти на пенсію достроково, але не раніше ніж за 10 років до настання пенсійного віку для чоловіків та 15 років для жінок.

Крім цього, жінки, які народили та виховали не менше ніж п'ятьох дітей до восьмирічного віку, а також матері дітей-інвалідів з дитинства теж можуть виходити на пенсію раніше.

Категорію доповнюють українці, які брали участь у бойових діях або стали інвалідами через поранення, отримані при захисті країни або виконання інших службових обов'язків.

Сюди також належать особи передпенсійного віку, трудовий договір з якими було розірвано за станом здоров'я.

Пенсіонер: скрін з відео
Пенсіонер: скрін з відео

Люди, які пропрацювали не менше 15 років у районах Крайньої Півночі або не менше 20 років у місцевостях, прирівняних до цих районів, також можуть вийти на заслужений відпочинок раніше.

Люди з особливими захворюваннями: сюди входять українці із гіпофізарною карликовістю, непропорційні карлики та інші особи з відповідними захворюваннями.

Для оформлення дострокового виходу на пенсію зазвичай потрібні такі документи:

Заява на дострокову пенсію.

Посвідчення особи (копія).

Документи, що підтверджують досвід (наприклад, трудова книжка).

Свідоцтво про надання коду РНОКПП (індивідуального податкового номера).

Довідка про доходи.

Додаткові документи можуть включати довідки про надбавки до пенсії, свідоцтво про шлюб, довідку податкової інспекції про відсутність доходів (якщо безробітний) та свідоцтво про народження дитини.

Нагадаємо, пенсії підвищать на 500 гривень: у кого і коли виростуть головні виплати

Раніше «Українці» писали, це не жарт: пенсіонери отримають підвищені виплати у квітні у зв’язку з нововведеннями

Як повідомляли «Українці», відріжуть, заберуть і заблокують: що можна втратити через борги з комуналки. Навіть пенсіонерів не помилують