Для того щоб отримати успішний урожай цибулі, важливо дотримуватися правильної техніки посадки і догляду. Як кажуть агрономи, є кілька цінних секретів вирощування високої та соковитої цибулі.

Як відомо, цибуля добре росте на добре дренованому грунті. Якщо вона важка чи глиниста, змішайте її з піском, щоб покращити дренаж.

Крім того, цибуля віддає перевагу злегка лужному грунту, тому розгляньте можливість внесення доломітового борошна восени, щоб відрегулювати рівень pH.

Дуже важливо перед посадкою переконатися, що у цибулі-сівці немає шкідників. Замочіть його в розчині марганцівки на 15-20 хвилин, щоб знищити бактерії та шкідників.

Щоб прискорити проростання, перед сівбою обріжте верхівки. Ця практика невідома, але може бути корисною.

Також перед посівом посипте грядки сіллю, щоб відлякати муху цибулі і захистити врожай.

Садіть популярний овоч поруч із морквою, оскільки вона відлякує шкідників, а цибуля відлякує морквяну муху, створюючи взаємовигідне середовище.

Урожай цибулі
Урожай цибулі

Досвідчені городники запевняють, що регулярне підживлення має вирішальне значення. Перше підживлення внесіть після появи першого листя, наступні підживлення слід проводити кожні два тижні.

Оптимальні склади добрив включають суперфосфат, гноїву жижу, курячий послід, калій та азот. Забезпечте правильні пропорції (10 грамів добрив на відро води), щоб запобігти надмірному зростанню листя та розвитку дрібних цибулин.

Саму цибулю збирають до перших серпневих дощів, найкраще в липні, це потрібно, щоб уникнути гниття, а правильне сушіння не менш важливе після збирання врожаю. Перед зберіганням цибулю сушіть у приміщенні, що добре провітрюється, видаляючи бруд і обрізаючи зайве листя.

Зберігати цибулю дуже важливо у прохолодному темному місці чи холодильнику. Також періодично перебирайте його, щоб вчасно виявити та видалити зіпсовані цибулини.

Нагадаємо, город здивує своїм урожаєм, а бур'яни зникнуть: все дуже просто, дешево та ефективно

Раніше «Українці» писали, найкращі дні для посадки врожаю: ваша зелень буде пишною та ароматною

Як повідомляли «Українці», ви зіпсуєте свій город: що ні в якому разі не можна додавати в ґрунт при посадці врожаю