Коментарі чинного народного депутата Дмитра Разумкова щодо включення до нового законопроекту про мобілізацію положення про призов на військову службу українців з 18 років швидко набрав популярності в Інтернеті.

Проте варто зауважити, що інший нардепутат від партії "Слуга народу", член Комітету національної безпеки та оборони Юрій Здебський спростував це твердження.

Як повідомляє «politics», він уточнив, що новий законопроект дійсно включає положення про завершення навчання та придбання військової спеціальності.

Проте українці, які бажають здобути освіту, не підлягатимуть призову до 25 років.

Чиновник пояснив, що люди спочатку реєструються у 18 років, проходять медичне обстеження, а потім здобувають загальну базову військову освіту.

Військовий квиток: скрін із мережі
Військовий квиток: скрін із мережі

Також він підкреслив, що студентів не закликають на військову службу; натомість вони обирають тривалість навчання. Якщо людина не зарахована до якогось навчального закладу, її можуть направити до військової частини або іншого місця для навчання.

Юрій Здебський зазначив, що у мирний час програма навчання складається з трьох місяців загальної підготовки та двох місяців спеціальної, а у воєнний час вона скорочується лише до трьох місяців.

Крім цього, він акцентував увагу, що особи, які пройшли навчання, будуть зареєстровані, але не будуть покликані доти, доки їм не виповниться 25 років.

Нагадаємо, НАТО просить посилити мобілізацію в Україні: "Непросто переконати людей"

Раніше «Українці» писали, в Україні по-новому вручатимуть повістки: до чого готуватимуться

Як повідомляли «Українці», мобілізація вас не торкнеться: яких українців не призиватимуть