Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони наполегливо працює над внесенням поправок до законопроекту, який стосується мобілізаційних процесів.

Ірина Фріз, депутат від "Європейської солідарності", у своєму інтерв'ю ТСН поділилася, що тепер за ухилення від мобілізації передбачатимуться штрафи.

Вона розповіла, що урядовий законопроект пропонує підвищення штрафів за неявку на мобілізацію, але конкретна сума штрафу ще не встановлена. Згідно з її словами, сума може скласти 100 тисяч гривень або й більше.

Фріз також зазначила, що комітет не підтримав ідею застосування до ухилянтів таких заходів, як заборона керування транспортними засобами, замороження банківських рахунків чи обмеження на виїзд за кордон.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Крім того, комітет виступив проти обов'язкового користування електронного кабінету військовозобов'язаними. Натомість надається можливість громадянам віком 18-60 років самостійно оновлювати свої дані за допомогою різних каналів, включно з електронним кабінетом, в умовах воєнного стану. Це рішення прийняте як альтернатива, а не обов'язкова вимога, при цьому ідея електронних повісток була відхилена.

Фріз повідомила також про прийняття рішення 19 березня, згідно з яким районні адміністрації мають інформувати малі громади, звільняючи старост від особистого розповсюдження повісток.

Додатково було уточнено зміни до правил конфіскації транспортних засобів від компаній, встановивши чіткі критерії та обмеження для таких дій.