Нерівність у розмірах пенсій між суддями та населенням України загалом викликала стурбованість та привернула увагу. У той час як більшість пенсіонерів в Україні одержують скромні пенсії, багато з яких ледь перевищують 4000 гривень, судді у відставці мають значно вищі виплати.

Колишні судді, як Ярослав Романюк, колишній голова Верховного суду України, декларували значні доходи від Пенсійного фонду, внаслідок чого пенсійні виплати значно перевищують норму. Романюк, наприклад, задекларував річний пенсійний дохід у розмірі 2 937 027 гривень за 2023 рік, що відповідає щомісячній пенсії приблизно 244,7 тисячі гривень.

Крім цього, зазначається, що в середньому судді-пенсіонери в Україні одержують виплати у розмірі близько 100 000 гривень, а деякі навіть 200 000 гривень та більше. Ці пенсії розраховуються інакше, ніж пенсії звичайних українців.

Хоча максимальна пенсія для населення зазвичай удесятеро перевищує мінімальну і наразі становить 23 610 гривень, пенсії суддів розраховуються на основі відсотка від їхньої зарплати.

Важливо відзначити, що мінімальну пенсію судді встановлено у розмірі 50% його зарплати, причому відсоток збільшується зі стажу роботи. Так, судді зі стажем не менше 40 років можуть отримувати пенсію, що дорівнює 90% їхньої зарплати.

Цей унікальний метод розрахунку призводить до того, що вони часто отримують значно вищі пенсії порівняно з іншими пенсіонерами в Україні.

Нагадаємо, пільги для пенсіонерів: список "бонусів" для українців похилого віку

Раніше «Українці» писали, пенсіонерам доведеться працювати: в Україні змінили правила щодо пенсій

Як повідомляли «Українці», індексація пенсій у березні торкнулася лише "обраних"? Які пенсіонери не отримали надбавок