20 березня долар підвищився в ціні до свого нового історичного максимуму. На середу Нацбанк встановив офіційний курс на рівні 39,1338 грн за 1 долар

Попередній максимум зафіксували лише 19 березня – 38,9744 гривень за 1 долар.

У коментарі виданню дилер департаменту глобальних ринків ОТП Банку Антон Курінний розповів, що НБУ бере активну участь у торгах, але дає національній валюті розслабитися, намагаючись витратити менше золотовалютних резервів.

Курс долара
Курс долара

Якою ж буде доля гривні у 2024 році та коли варто купувати валюту? Про це розповів український економіст Данило Монін у своєму телеграм-каналі.

На його думку, поточна ситуація з курсом відображає затримку грошей із кількох джерел, таких як ЄС, МВФ та Японія. Україна має отримати у березні 4.5 млрд доларів від ЄС, 900 млн від МВФ і, можливо, додаткові кошти від Японії.

Монін вважає, що курс гривні зростатиме до отримання фінансування від ЄС чи МВФ, але не перевищить позначки 40 гривень за долар. Він також припускає, що Національний банк України (НБУ) зміцнюватиме гривню після отримання фінансування від ЄС, щоб мінімізувати інфляцію, яка нині перебуває на дуже низькому рівні.

Долар: скрін з відео
Долар: скрін з відео

Економіст радить тим, хто хоче купити валюту, зробити це на початку квітня. Монін також додав, що кошти від Євросоюзу (4.5 млрд) вже надійшли у розпорядження України.

Нагадаємо, що будьте обережні із покупками: Приват почав списувати гроші двічі, у банку назвали причину.

Раніше ми повідомляли, що долар по 42, а інфляція – 10,4%: що очікувати від курсу валют та цін українцям.