Як відомо, отримання раннього врожаю огірків у відкритому грунті є складним завданням для городників-початківців. Проте спеціалісти без теплиці освоїли хитрощі, що дозволяють одержувати ранні огірки на стандартній грядці.

Спочатку виберіть оптимальне місце для посадки, яке отримує достатньо сонячного світла і захищене від сильних вітрів. В ідеалі розташуйте грядку поряд із цегляною стіною, яка поглинає денне тепло та випромінює його вночі.

Підготуйте місце для посадки, насипавши на дно кожної посадкової ями шар подрібненої свіжої трави завтовшки близько 2-3 см. Перш ніж садити огірок, засипте траву ґрунтом. Трава, що розкладається, виділяє тепло, сприяючи прогріву, що має вирішальне значення для оптимального росту рослин. Крім того, зелена трава виділяє азот, приносячи користь молодим рослинам огірків.

Використовуйте метод розсади для прискорення результатів. Посів насіння огірків на розсаду починають за 30 днів до висаджування в ґрунт. Оскільки огірки погано пересідають, садіть їх окремо в стаканчики, щоб уникнути пошкодження коріння.

Важливо відмітити, що потрібно сіяти насіння прямо у відкритий грунт на глибину приблизно 2 см, маючи їх рядами приблизно на 30 см один від одного. Для прискорення проростання та захисту від шкідників насіння попередньо пророщують, загорнувши їх у вологу тканину та помістивши у тепле (25–30 градусів) місце до появи коренів.

огірки
огірки

Також забезпечте регулярний полив теплою водою, оскільки огірки чудово почуваються у вологому грунті. Деякі садівники перед пересадкою заливають посадкові ями окропом для прогріву.

Збільшіть тепло грунту, покривши його чорною плівкою, що мульчує, яка поглинає і зберігає тепло.

Підвищіть нічну температуру під плівкою, поставивши на грядку темні пластикові пляшки, наповнені водою. Вода поглинає тепло вдень та поступово віддає його вночі.

Між рядами створіть тепловиділяючі траншеї, заповнюючи їх свіжим гною або ущільненими шарами свіжої трави. Це нагріває повітря під плівкою в нічний час і навколишній ґрунт.

Для якнайшвидшого збирання врожаю накрийте огірки плівкою або щільним спанбондом. В іншому випадку відкладіть посадку до початку червня, щоб запобігти потенційній втраті рослин огірків.

Вибирайте ранньостиглі, самоплідні гібридні сорти, щоб отримати найшвидший урожай, уникаючи традиційних сортів, які зазвичай дають урожай пізніше.

Нагадаємо, джерело вічної молодості: суперкорисна та дешева риба, яка продовжує життя

Раніше «Українці» писали, город стане набагато кращим і продуктивнішим: ви забудете про бур'яни – дешево, легко та під силу кожному

Як повідомляли «Українці», як не загробити свій город: головні помилки при посадці картоплі, які позбавлять урожаю