При посадці картоплі дуже важливо уникати поширених помилок для успішного збирання врожаю. Так, досвідчені городники назвали основні помилки, яких слід уникати:

Довгі паростки.

Картоплі з надмірно довгими паростками може знадобитися багато часу, щоб прижитися у ґрунті, або цього взагалі може не статися. Якщо паростки довші 3 см, то їх слід обломити. Перед посадкою потримайте картоплю на світлі протягом тижня, щоб нагромадилися необхідні для зростання речовини.

Дуже щільна посадка.

Посадка картоплі дуже близько один до одного зменшує простір і може ускладнити зростання. Між лунками для дрібної або нарізаної картоплі дотримуйтесь відстані не менше 30–40 см, а ряди розташовуйте на відстані 60–70 см один від одного. Також посадіть додаткові бульби в кінці рядів.

Рання чи пізня посадка.

Занадто рання посадка картоплі може призвести до замерзання ґрунту або утворення водянистої картоплі через холодні та вологі умови. Намагайтеся садити, коли листя починає розпускатися, зазвичай на початку травня, причому останній термін - 22 число.

Урожай картоплі
Урожай картоплі

Неправильне добриво.

Картопля потребує певних добрив на різних стадіях росту. Перед посадкою підготуйте ґрунт та внесіть відповідні добрива:

Азотні добрива з появою паростків.

Калійні добрива зі зростанням бадилля.

Фосфорне добриво під час цвітіння картоплі.

Занадто ранній збір урожаю.

Зачекайте, поки верхівки не висохнуть, оскільки зелені верхівки вказують на незрілу картоплю. Після збирання врожаю дайте картоплі висохнути протягом ночі або кількох годин перед зберіганням, щоб запобігти накопиченню отрути соланіну та позелененню.

Нагадаємо, пенсії знову піднімуть: кому пощастить уже у квітні

Раніше «Українці» писали, город стане набагато кращим і продуктивнішим: ви забудете про бур'яни – дешево, легко та під силу кожному

Як повідомляли «Українці», джерело вічної молодості: суперкорисна та дешева риба, яка продовжує життя