В останній час Президент Франції Макрон почав активно підтримувати Україну, по карійній мієрі словесно.

Сподіватиметься, що вербальна підтримка переросте у рішучі дії, які допоможуть нам відновити цілісність нашої країни. Нещодавно Еммануель Макрон висловився про деокупацію Криму.

Прапор України у Криму, фото: Жовта Стрічка
Прапор України у Криму, фото: Жовта Стрічка

Президент Франції Еммануель Макрон запевнив, що не прагне ескалації повномасштабної війни Росії проти України, але вважає Росії і кремлівський режим "противниками" Франції.

Французький президент вважає, що у разі перемоги Росії у війні "довіра до Європи буде зведена до нуля".

"Ви думаєте, що поляки, литовці, естонці, латвійці, румуни та болгари могли б хоч на секунду залишатися в спокої? І я навіть не говорю про Молдову, яка, слід визнати, сьогодні не є членом Європейського Союзу, але яка будь-якої секунди виявилася б під загрозою" , – сказав він в інтерв'ю телеканалам TF1 та France 2.

Еммануель Макрон та Олена Зеленська, фото: Офіс Президента
Еммануель Макрон та Олена Зеленська, фото: Офіс Президента

Водночас, коментуючи загрозу ескалації, яка б поширила активні бойові дії на інші європейські держави, Макрон висловив сподівання, що цього не станеться.

"Сьогодні Росія, безумовно, противник. Кремлівський режим є противником. Як я завжди говорив, ми не ведемо війну проти Росії та російського народу, і ми підтримуємо Україну , - зазначив президент Франції. - Ми робимо все можливе, щоб допомогти Україні перемогти Росію, бо я скажу дуже просто: не може бути тривалого миру, якщо не буде суверенітету, якщо не буде повернення до міжнародно визнаних кордонів України, включаючи Крим”.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський різко відповів Ердогану на рахунок саміту світу з Росії: "Як можуть запрошувати людей, які всі руйнують".

Раніше ми повідомляли, що Еммануель Макрон намалював темне майбутнє Україні та заявив, коли відправить до нас солдатів: відбудеться прорив фронту.