Українці, які мають досвід страхування, мають можливість вийти на пенсію у 60 років, але експерти не радять виходити на пенсію в умовах повномасштабної війни.

Очікування та продовження роботи може призвести до збільшення пенсії у довгостроковій перспективі. Декілька ключових міркувань можуть вплинути на збільшення майбутніх пенсійних виплат.

Якщо українець вирішить працювати після 60 років, його пенсійні виплати трохи збільшаться, але, що важливіше, зросте його трудовий стаж. Ще одна стратегія – відкласти пенсійні внески, продовжуючи працювати. У цьому випадку пенсія збільшуватиметься на 0,5% щомісяця. Протягом року пенсійна виплата зросте на 6%, а через три роки є можливість додаткової 30%-ї премії.

Експерти "Апострофа" підрахували, що якщо початковий розрахунок пенсії становитиме 5000 гривень, то за п'ять років вона може зрости до 6500 гривень для тих, хто продовжить працювати.

Пенсія: скрін з відео
Пенсія: скрін з відео

Для тих, хто продовжує трудову діяльність після 65 років, з відстрочкою виходу на пенсію понад 60 місяців, щомісячне збільшення становить 0,75%. Отже, додаткові десять років роботи можуть спричинити збільшення розрахункової суми пенсії на 90%, внаслідок чого пенсіонер у віці 70 років отримає 9500 гривень.

Таким чином, для людей з хорошим здоров'ям та можливостями працевлаштування продовження роботи може відкрити шлях до вищої пенсії у майбутньому. Однак визнається, що на практиці ситуація може бути не ідеальною, оскільки деякі компанії можуть неохоче наймати працівників старшого віку.

Нагадаємо, пенсії не підвищуватимуть як раніше: розчарування чекає буквально на кожного

Раніше «Українці» писали реструктуризацію боргів за комуналку: зробити може кожен українець – важливі роз'яснення

Як повідомляли «Українці», копійчані надбавки до пенсії і то одиниці: як пенсіонерів "балують" ілюзіями доплат