Ми наближаємося до другої річниці повномашстабної війни з росією, яку розпочав путін.

Сам кремлівський диктатор уже кілька разів заявляв, що мирна угода з Україною була майже досягнута на переговорах навесні 2022 року, але нібито її у підсумку не ухвалила саме українська сторона. Нині стало відомо про те, що владимир путін захотів зморозити війну в Україні. Про це повідомляють західні ЗМІ.

Володимир путін, кадр з інтерв'ю
Володимир путін, кадр з інтерв'ю

Російський диктатор у 2023 році публічно та приватно через посередників, у тому числі через арабських партнерів Москви на Близькому Сході, надсилав Вашингтону сигнали про те, що він готовий розглянути припинення вогню в Україні. Він пропонував США заморозити війну, але переговори провалилися, повідомляє Reuters, посилаючись на інформацію трьох російських джерел, обізнаних із цього питання, які розмовляли з виданням на умовах анонімності.

Так, за інформацією одного російського високопосадовця, путін пропонував заморозити конфлікт на нинішніх лініях і не бажав поступатися українською територією, окупованою росією.

"Контакти з американцями закінчилися нічим", - повідомив співрозмовник.

Джо Байден та Володимир Зеленський, фото: Офіс Президента
Джо Байден та Володимир Зеленський, фото: Офіс Президента

Друге російське джерело, знайоме з контактами, які використало Кремль, повідомило, що американці через посередників відповіли Москві, що не обговорюватимуть можливе припинення вогню без участі України. Тому ці потаємні переговори закінчилися провалом.

Третє джерело, знайоме з переговорами, відзначило: "З американцями все розвалилося". Джерело повідомило, що США не хотіли тиснути на Україну.

Нагадаємо, що Олександр Сирський визнав, що Україна перейшла в оборону, а росія настає: "Уже чотири місяці".

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський змусив Сирського та Баргілевича відзвітувати: "Додаємо більше сили".