Через війну, розпочату Росією, в Україні зростають ціни на продукти харчування, при цьому значне зростання відзначається в ціні на огірки.

Тетяна Попович, начальник відділу маркетингу оптового ринку сільгосппродукції "Шувар" у Львові, повідомила, що у першій декаді січня вартість імпортних огірків коливалася від 67 до 80 гривень, що на 18-20% більше, ніж минулого року.

Крім того, тепличні огірки вітчизняного виробництва коштують 158-160 гривень, що на 40% більше, ніж торік.

Попович підкреслила, що поточна ситуація не дає підстав готуватися до негативного сценарію цін на огірок, пояснивши зростання цін сезонністю і запевнивши, що це не призведе до тривалого дефіциту продукту. На зростання цін впливають кілька факторів:

Збільшення виробничих витрат, особливо на енергоносії, необхідних роботи теплиць (такі як освітлення, водопостачання та інші ресурси, підтримують зростання).

огірки
огірки

Більшість товарів над ринком надходить із Туреччини, але в вартість огірка впливають обмінні курси, транспортні витрати та міжнародні економічні умови.

Взимку високий попит на свіжі овочі, включаючи огірки, у поєднанні з обмеженими можливостями вирощування призводить до зростання цін.

Переважні погодні умови також впливають на виробництво та доступність огірків.

Загальне зростання цін сприймається як складне взаємодія цих чинників, у своїй значної ролі грає сезонність.

Нагадаємо, Україна за крок від історичного колапсу: лишилося кілька місяців

Раніше «Українці» повідомляли, що індексація пенсій засмутить українців: спливли несподівані факти – розчарування неминуче

Як повідомляли «Українці», ПриватБанк почав продавати кредити українців колекторам: закошмарять до сказу