У січні українці зросли платежі за опалення, і з'ясувалося, що у лютому ці суми продовжать зростати. Причиною такого зростання є похолодання у країні.

Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко пояснив, що вартість опалення зросла спеціально для власників квартир. Однак власників автономних систем опалення та власників приватних будинків ці зміни не торкнулися.

У будинках без лічильників вартість опалення розраховується виходячи з теплового навантаження, фактичної кількості годин подачі теплової енергії та середньомісячної температури зовнішнього повітря. Це означає, що ціна на тепло залежить від погодних умов.

Попенко уточнив, що чим холодніша погода, тим вища витрата та температура теплоносія, що призводить до збільшення рахунків. Наприклад, якщо за двокімнатну квартиру площею 60 квадратних метрів за температури 0 градусів люди зазвичай платять 1400-1600 гривень, то у прохолодну погоду -5...-10 градусів оплата може сягати 2500 грн на місяць.

Вартість опалення в Україні
Вартість опалення в Україні

"Якщо в середньому у двокімнатній квартирі площею 60 кв. м за температури 0 градусів люди платять десь 1400-1600 грн, то якщо брати прохолодну погоду -5...-10, то платіжка може досягати і до 2500 грн на місяць. Ми з вами платимо за гігакалорії: скільки ми з вами використали, стільки ми і платимо", - наголосив аналітик, як повідомляє "today".

Зазначається, що найближчі місяці можуть завдати додаткових труднощів споживачам, оскільки до 1 квітня чи 1 травня очікується підвищення вартості електроенергії, а також зростання цін на газ.

Попенко зазначив, що на споживачів чекають "серйозні зміни" щодо тарифів на комунальні послуги. 2023 року в Україні також зросли ціни на вивіз сміття, експлуатацію багатоквартирних будинків, водопостачання та каналізацію.

Нагадаємо, справжня негода обрушиться на Україну: важливе попередження

Раніше «Українці» повідомляли, пенсіонери у 2024 році житимуть на соцдопомогу замість пенсії: кому навіть не їжу не вистачить

Як повідомляли «Українці», влада хоче скасувати відстрочку від мобілізації по інвалідності: що пропонують натомість