В Україні триває військовий стан та загальна мобілізація. Процес призову передбачає призов чоловіків віком від 18 до 60 років, але в військову службу може бути покликані особи, визнані ВЛК придатними. Студенти також можуть бути мобілізовані за певних умов.

Відповідну публікацію розмістили на порталі новин «novyny.live».

Відповідно до закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», окремі групи звільняються від призову під час мобілізації на особливий період.

До них відносяться студенти професійної освіти, які вступають на професійну довузівську та вищу освіту, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти, які навчаються на очній або подвійній формах навчання. Потенційно можуть бути мобілізовані заочники віком від 27 років.

Студентів можна мобілізувати у перехідний період між навчанням, особливо влітку, коли відбувається приймальна кампанія до навчальних закладів.

Це стосується тих, хто вступає до університету після закінчення коледжу, вступає до магістратури після здобуття ступеня бакалавра або вступає до аспірантури або докторантури після закінчення вищого навчального закладу.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Мобілізації можуть також підлягати студенти, які відраховані або добровільно вирішили вступити до лав Збройних Сил. Крім того, якщо студенти вчасно не підтвердять своє право на відстрочку, не пройдуть призовну комісію (ВЛК), не отримають мобілізаційний наказ, вони можуть бути мобілізовані.

Чоловіків до 27 років в Україні не мобілізують примусово, але вони можуть добровільно підписати контракт зі Збройними Силами. Студенти, яким вручено повістку, не повинні її ігнорувати.

Вони повинні з'явитися до призовного пункту з чинними документами, що підтверджують їхній статус студента, та посилатися на відповідні положення законодавства, що звільняють їх від призову на військову службу.

Нагадаємо, безробітних українців відправлятимуть на фронт: "Надзвичайно важливий крок"

Раніше «Українці» повідомляли, новий гучний закон про мобілізацію: коли ухвалять доленосне рішення – заява від Міноборони

Як повідомляли «Українці», "Масштабний блекаут": в Укренерго дали прогноз щодо відключень світла