Ціни на тепличні огірки в Україні значно зросли, порівняно з попереднім роком. Станом на 10 січня імпортні огірки коштують на рівні 67-80 гривень за кілограм, що відповідає зростанню на 18-20%. Тим часом українські тепличні огірки продаються за ціною 158-160 гривень за кілограм, що означає суттєве зростання на 40%.

Як повідомляє «agronews», аналітики пов'язують таке зростання цін з кількома факторами, включаючи сезонність, зростання витрат виробництва, вплив імпорту, динаміку попиту та пропозиції, а також несприятливі погодні умови.

Вирощування в теплицях, що потребує збільшення витрат на підтримку оптимальної температури та освітлення, вступило у фазу міжсезоння, що призвело до скорочення пропозиції та подальшого зростання цін.

Значну роль відіграло зростання цін на енергоносії, що вплинуло на кінцеву вартість продукції через збільшення витрат, пов'язаних з опаленням теплиць, освітленням, водопостачанням та іншими ресурсами, необхідними для підтримки росту рослин у зимовий період.

Крім того, значна частина тепличних огірків імпортується в Україну, зокрема з Туреччини, де сприятливі кліматичні умови дозволяють вирощувати їх цілий рік.

На ціни на імпортні огірки впливають обмінні курси, транспортні витрати та міжнародні економічні умови.

огірки
огірки

Високий попит на свіжі овочі, особливо огірки, у зимовий період у поєднанні з обмеженими можливостями вирощування ще більше сприяв зростанню цін. Погодні умови, у тому числі нинішні морози, що ускладнюють транспортування огірків, також відіграли роль у зростанні цін.

Незважаючи на значне підвищення цін, аналітики запевняють споживачів, що підстав для паніки немає.

Ситуація відповідає типовим сезонним закономірностям, і немає жодних ознак майбутнього критичного стрибка цін чи дефіциту у майбутньому сезоні.

Прогнозуючи позитивний поворот, аналітики очікують, що найближчими днями ціни почнуть знижуватися. Наступного тижня очікується зниження цін на українські огірки на 15-20%, що насамперед пов'язане із прогнозованим потеплінням погоди.

Нагадаємо, біжіть займати чергу: краще запастися зараз, інакше буде пізно

Раніше «Українці» повідомляли, "Не дати пенсіонерам пенсію": Володимир Зеленський приголомшив народ найскладнішою ситуацією

Як повідомляли «Українці», "Соромно": Злата Огневич осоромилася за кордоном – вода була коричневою