На 1 січня 2024 року середньозважена ціна трьох видів сирого молока в Україні склала 14,32 грн/кг без ПДВ, що свідчить про незначне зростання на 8 копійок порівняно з груднем.

В Асоціації виробників молока повідомили, що середня закупівельна ціна на молоко вищого ґатунку на початок року становила 14,70 грн/кг без ПДВ, що на 9 копійок більше, ніж попереднього місяця. Діапазон цін на цю категорію у господарствах варіювався від 14,00 до 15,20 грн/кг без урахування ПДВ.

Середня ціна на молоко першого ґатунку досягла 13,52 грн/кг без ПДВ, що становить зростання на 5 копійок, а діапазон цін у господарствах коливався від 13,00 до 14,28 грн/кг.

Асоціація виробників молока пов'язує поточну закупівельну ціну з балансом попиту та пропозиції на внутрішньому ринку. Аналітики зазначають, що поточна ціна відповідає середньоєвропейському рівню, що нагадує умови на українському ринку у 2020-2021 роках.

«Діюча закупівельна ціна відповідає балансу попиту та пропозиції сирого молока, який сформувався на внутрішньому ринку. Станом на тепер пропозицію молока-сировини в Україні перебуває приблизно на одному рівні з потребами молокопереробних підприємств», - каже Аналітик АПМ Георгій Кухалейшвілі.

Фахівці прогнозують, що суттєве падіння цін на українське сире молоко у 2024 році малоймовірне, якщо не виникнуть непередбачені форс-мажорні обставини чи непродумані рішення, що впливають на кон'юнктуру ринку.

«Тому 2024 року значне падіння цін на українську молоко-сировину малоймовірне, за винятком несподіваних форс-мажорних обставин чи непродуманих рішень, які можуть кардинально вплинути на зміну кон'юнктури ринку», — прогнозує експерт.

Війна з Росією та зростання цін на виробничі ресурси, такі як паливо, мастильні матеріали та електроенергія, є факторами, що впливають на стабільність цін на сире молоко.

Нагадаємо, про це мало хто знає: квашена капуста змусить ваш організм працювати як годинник - корисні властивості

Раніше «Українці» повідомляли, приємного мало: готуйтеся запасатися ключовими продуктами – вже почалося стрімке зростання цін

Як повідомляли «Українці», "це пі*ець": тарифи хочуть підвищити в 3 рази. Скільки змусять платити за газ, воду та світло