В Україні станом на січень 2024 року спостерігається зростання цін на популярні крупи, випливає з інформації порталу моніторингу Мінфіну. Зростання цін помітне на деякі популярні зернові культури: всього за один місяць зростання перевищило 10 гривень.

Ціни на рис:

Середня ціна довгого рису в супермаркетах за місяць зросла на понад 6 гривень, досягнувши в середньому 77,83 гривні за кг.

Ціни на довгий рис
Ціни на довгий рис

Ще суттєво подорожчав круглий рис, подорожчавши більш ніж на 10 гривень. Ціна зросла з 74,39 грн/кг у грудні до 85,07 грн/кг на 15 січня.

Ціни на круглий рис
Ціни на круглий рис

Ціни на гречку:

Ціни на гречку, які раніше знижувалися у 2023 році, у січні 2024 року продовжили незначне зниження. Ціна знизилася на кілька копійок, досягнувши 28,85 грн/кг.

Ціни на гречку
Ціни на гречку

Варто зазначити, що у лютому 2022 року на гречку відбулося значне зростання цін, перевищивши 100 гривень за кілограм. Згодом ціни знизилися у 2023 році, але є побоювання, що тенденція може змінитись через потенційне скорочення вирощування гречки фермерами.

Ціни на крупи в Україні
Ціни на крупи в Україні

Загалом у звіті зазначається, що з грудня 2023 року ціни на деякі продукти в Україні зросли на 3,7%. Зауважимо, що м'ясо та м'ясопродукти подорожчали на 12,4%, а ціни на фрукти зросли на 2,2%. Споживча інфляція за весь 2023 рік у країні становила 5,1%.

Нагадаємо, справжня весна увірветься в Україну: можна діставати шкіряні куртки

Раніше «Українці» повідомляли, "це пі*ець": тарифи хочуть підвищити в 3 рази. Скільки змусять платити за газ, воду та світло

Як повідомляли «Українці», біжіть займати чергу: краще запастися зараз, інакше буде пізно